Телефон: +380978343819 +380677059569 +380504059569
E-mail: kovalenko-posudka@rambler.ru mail.silumin@gmail.com

ОФІЦІЙНИЙ ПАРТНЕР
В РФ - ТОВ "ОСМ-ІНТЕР"

м. Клінці, Брянська обл.
телефон: +7-919-2908384
Е-mail: igor29slavdom@mail.ru
www.slavdom32.ru

Кілька слів про похідний казанок

Певно, будь-яка довгождана вилазка на природу не обходиться без приготування їжі: юшки з рибою чи без, шурпи, каші, плову чи просто міцного чаю із запахом диму. Відкрите полум’я багаття, тріск дровець, чарівність ситуації і передчуття чогось смачненького, ні з чим не порівнянного, надовго залишають незабутні враження й наповнюють нашу душу радістю життя, наче цілюще джерело своєю неосяжною енергією.

Звісно, через ті чи ті причини багаття в польових умовах сьогодні можна замінити комфортними й сучасними газовим або бензиновим примусом, спиртівкою, таганком, та й пропозицій кухонного начиння також немало. Однак часом нелегко зробити правильний вибір, віддати перевагу чомусь найпрактичнішому, довговічному, зручному і водночас недорогому. Організація кухні в польових умовах залежить від багатьох умов – від кількості персон, їхнього віку й смакових переваг, пори року, географічної зони, погоди та багато іншого.

Ось наші рекомендації щодо практичності похідного посуду в порівняльному плані. Остаточний вибір, друзі, безперечно за вами.

Найактуальнішим є питання безпечність посуду. Бо ж часом дійсно важно розібратися в потоці суперечної одна одній інформації – що шкідливо для нашого здоров’я, а що корисно. 

Металевий посуд випускається з алюмінію, сталі, чавуну, сплавів міді, в тому числі з різними типами покриттів. Залізний посуд (сталевий, чавунний, без покриття або емальований) гігієнічний, має підвищену хімічну стійкість, міцність, однак, і пристойну вагу та вразливість від зовнішніх впливів (поява іржі, відколювання емалі від перепаду температур) затуманюють його переваги. Посуд із нержавійки таких недоліків не має, але через малу товщину металу (зазвичай не більше 1 мм) не завжди дозволяє готувати страви нашої національної кухні, так би мовити, за всіма правилами. 

Алюміній та його харчові сплави – одні з найширше використовуваних металів для виготовлення посуду. Чудова теплопровідність, висока корозійна стійкість, легкість, невибагливість в експлуатації – далеко не повний перелік достоїнств такого посуду. Алюміній – досить активний елемент. Але, як не дивно, ця властивість і є основою екологічності й безпечності алюмінієвого посуду. Його поверхня постійно покрита щільною оксидною плівкою – надійним захистом від зовнішніх впливів. Завдяки цій властивості алюмінієвий посуд має ще одну позитивну рису – в ньому не руйнуються вітаміни. Широке розповсюдження алюмінієвих виробів в побуті примушує санітарно-гігієнічні служби контролювати вплив алюмінію на здоров’я людини. Наукові дослідження показують, що навіть при щоденному й неодноразовому приготуванні їжі в алюмінієвому посуді кількість алюмінію, що потрапляє в організм із їжею, дуже мала й складає 1,7 мг в день, в той час як максимально дозволена доза, визначена Всесвітньою організацією охорони здоров’я, складає 60 мг на день. Кожен із нас може згадати про те, що ще від часів Радянського Союзу практично всі масові заклади громадського харчування – їдальні, піонерські табори, лікарні, школи й до сьогодні забезпечуються для приготування їжі переважно алюмінієвим посудом. 

Тут варто зробити вагомий акцент – за своїми гігієнічними властивостями харчовий алюміній та його сплави значно відрізняються від своїх технічних аналогів, що використовуються в промисловості, хоча зовні можуть виглядати практично однаково. Тому, купуючи алюмінієвий посуд в роздрібній мережі, обов’язково вимагайте у продавця пред’явити документи, що підтверджували його офіційне походження й безпечність для здоров’я – сертифікати відповідності встановленим стандартам і санітарно-гігієнічні висновки про те, що даний посуд пройшов усі необхідні випробування.

Не менш важливе питання вибору форми, кількості й об’єму польового посуду з метою розв’язання відразу кількох проблем – компактність укладання, оптимальна вага, достатня місткість. І навіть якщо ви збираєтеся пересуватися на автомобілі, подібні питання тією чи іншою мірою доводиться розв’язувати. Необхідно, щоб на кожну людину кінець кінцем припадало 1,5-2 літра посудної місткості. Дуже бажано також мати щонайменше дві, а краще – три місткості різноманітних об’ємів, відповідно, для першої, другої та третьої страв. З’являється чергове питання – як боротися з пристойним об’ємом посуду? Цю проблему ми вже розв’язали замість вас! Скажімо, на компанію із 4-5 людей беремо похідні казанки об’ємами 8 літрів (юшка, суп), 6 літрів (каша, плов) і 2 або 3 літра (чай). Ці казанки, як матрьошки, вставляються один в інший, а найвнутрішніший при цьому ще й служить надійним і міцним контейнером для сипких продуктів (згадайте вічну проблему – куди помістити цукор чи рис, щоб не розсипати, коли рветься пакет). А щоб подовгу не чистити посуд на кожному привалі, наполегливо рекомендуємо спеціальні чохли, виконані з надійного водонепроникного матеріалу – щільного поліестру. В таких чохлах похідний посуд зручно переносити й усередині наплічника, й возити в автомобілі, не забруднюючи інші речі. Це класичний варіант. 

Але ми вже чуємо незадоволення деяких читачів, які перед серйозною експедицією розписують поклажу буквально по грамах (човнярі, байдарочники, альпіністи…). Алюмінієвий виливаний казанок хороший із усіх боків, але в таких випадках усе ж важкуватий. Не хвилюйтеся, ми й тут не стоїмо на місці. Враховуючи попит, що постійно росте, найближчою метою нашого підприємства є запуск у виробництво полегшених аналогів литого посуду – фасонного ряду похідних казанків, зроблених із листового алюмінію методом штампування. При товщині стінки 1,5-2,5 мм і в плані тривкості багато не втратимо й проблему з зайвою вагою розв’яжемо однозначно!

І ще трохи про незначні, але важливі дрібниці. Ми завжди приділяємо увагу тому, щоб нашою продукцією користуватися вам було не тільки практично й зручно, а й приємно. Купуючи її, ви можете бути певні – з нею безпечно! Перед виходом на серійне виробництво кожна позиція тестується за понад тридцятьма характеристиками. Металеві дужки виконані з розрахунку трикратного навантаження повної ємності за вагою, при цьому вони акуратно вкладаються по обідку казанка для зручного транспортування. Об окрайки неможливо поранитися, бо кожна одиниця проходить ретельну обробку. Можете забути про опіки, якщо раптом терміново потрібно зняти кришку, щоб не збігла юшка. Кришка щільна прилягає, але вільно знімається, а фурнітура виконана з жаростійкого фенопласту, що легко витримує вплив температури до 500°, і водночас за нормальної експлуатації ніколи не перегрівається. А якщо ви придбаєте наш казанок із зовнішнім склоемалевим покриттям – раз і назавжди забудете тяжке передчуття – а чи не вам випаде його мити? Спеціально розроблена нами силікатна склоемаль для покриття ливарних алюмінієвих сплавів, що перебуває у фізико-хімічному зв’язку з поверхневим шаром металу, абсолютно не боїться відкритого вогню й при цьому напрочуд добре миється будь-ким мийним засобом, залишаючи ваш казан не почорнілим від кіптяви, а таким же чепурним, барвистим і привабливим.

Спеціально для любителів вишуканої польової кухні ми наладили випуск похідного посуду не лише з зовнішнім склоемалевим покриттям, а й із внутрішнім антипригарним. Покриття “Skandia” італійської фірми “AKZO NOBEL” гранично стійке до механічних навантажень, але навіть при цьому, звісно, ми все ж рекомендуємо користуватися для його обслуговування неметалевими предметами. А особливо вимогливим клієнтам готові запропонувати комплектацію туристичних казанків жаростійкими й ударостійкими скляними кришками, щоб спостерігати за божественним приготуванням судака в венеціанському соусі. Одним словом, шарм для гурманів, так би мовити – будь-який каприз! 

І на закінчення хотілося б відзначити, що наша виробнича лінія «ТУРИЗМ» охоплює не тільки посуд, адаптований для приготування їжі в польових умовах, але й цілий ряд супутніх аксесуарів. Серед них надійні триноги для багаття, мангали, ґратки гриль-барбекю, різноманітні шампури, димарні, похідні фляги, рибочистки, обробні дошки для риби, найрізноманітніші комфортні чохли, кілочки для наметів та тентів, риболовні свинцеві ваги та багато іншого. Різноманіття форм і видів виконання задовольнить побажання будь-якої компанії.

Із кожним етапом розвитку наша компанія за допомогою інноваційних технологій старається максимально удосконалити свою продукцію, оптимально поєднуючи задоволення вимог високої якості, стилю й розумної ціни. І ваша підтримка, цінні зауваження, рекомендації та побажання для нас є неоціненною послугою. 

Щиро дякуємо за увагу, виявлену нам і нашій продукції!